Автоматизований випуск кошторисів – Програмний комплекс АВК-5

Абревіатура “АВК-5” складена з початкових символів його  назви  на державній мові “Автоматизований Випуск Кошторисів“.

Програмний комплекс АВК-5 орієнтований на “Правила визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000 (з врахуванням Доповнення 3 та Змін 2) і призначений для автоматизованого випуску ресурсної вартісної документації, яка використовується в будівництві:

 • у інвесторських кошторисах (підсистема Кошторисні документи);
 • у договірних цінах контрактів (підсистема Договірна ціна);
 • у виробництві будівельних робіт (підсистема Підрядчик).

Програмний комплекс складається з восьми взаємозв’язаних підсистем 

 1. Кошторисні документи;
 2. Договірна ціна;
 3. Підрядчик;
 4. НДІ;
 5. Фрагменти;
 6. Комплексні позиції;
 7. Сервіс, у тому числі:
 • блоки налаштування;
 • регіони;
 • інші функції;

   8. Довідка.

Підсистема Кошторисні документи призначена для випуску інвесторської кошторисної документації у складі проектної документації будівництва.

Підсистема Договірна ціна застосовується для визначення вартості будівництва при укладенні контракту  між замовником та підрядною організацією. Тут піддається уточненню кошторисно-ресурсна документація, розроблена в підсистемі Кошторисні документи.

Підсистема Підрядчик призначена для випуску звітної документації, необхідної при виконанні будівельно-монтажних робіт; вона оперує із кошторисно-ресурсною документацією будівництва, переданою з підсистеми Договірна ціна. Передача інформації між підсистемами програмного комплексу АВК-5 передбачена як в рамках одного комп’ютера (автоматична), так і між різними, віддаленими один від одного, комп’ютерами – на магнітних носіях або електронною поштою.

До складу Нормативно-довідкової інформації програмного комплексу (підсистема  НДІ)  входять  всі ресурсні елементні кошторисні норми, вказані в п. 1.2.6.1 ДБН Д.1.1-1-2000.

Підсистема Сервіс призначена для налаштування програмного комплексу АВК-5 під конкретні умови його експлуатації у фірмі користувача і для виконання деяких допоміжних функцій.